Fototekstura.pl
forum aukcje grupy pliki sound faq poczta
Zasady Forum

Wróć   MaTraX.NET > Na luzie... > Hydepark > Archiwum

Archiwum Stare i takie tam pozamykane już sprawy. Warto jednak poczytać

Narzędzia wątku
Old 10-09-06, 19:57   #301
+Brad+
MotoManiak

+Brad+'s Avatar

Odp: Religie, duchy, zjawy itp. itd.

Cytat:
Napisał djlukas1983
Bóg jest sprawiedliwy? No jasne!!! To czemu niewinni i dobrzy ludzie umierają w całkiem młodym wieku (np 40 lat) a taki pojebany hitler, bin ladel czy inni terrorysci i przestępcy żyją sobie bezpiecznie na ziemi. To oni (źli ludzie) powinni chorować na raka, umierać na zawał serca i rodzić się bez rąk czy nóg. Skoro Bóg jest taki wszechwiedzący to powinien chyba wiedzieć że np to dziecko ktore sie ma zaraz urodzic będzie dobrym czy złym człowiekiem, no i takie dziecko które w przyszłości będzie złodziejem czy mordercą powinno się urodzić bez kończyn, z porażeniem mózgowym czy jeszcze czymś gorszym.
BÓG NIE JEST SPRAWIEDLIWY!!!

Wcielę się w Fragusa
No co Ty za głupoty piszesz! On żyją dlatego, że po śmierci będą postawienie przed sądem Bożym! A Ci którzy umierają, rodzą się bez rąk, nóg to cierpią właśnie za tych złych. Bluźniesz pisząc że Bóg nie jest sprawiedliwy, będziesz się smażyć w piekle.
Sorry nie mogłem się powstrzymać chyba wyszło dobrze
Old 11-09-06, 21:00   #302
djlukas1983
Senior

djlukas1983's Avatar

Model: V980,A1200R,NOKIA N82

Cytat:
Napisał +Brad+
...A Ci którzy umierają, rodzą się bez rąk, nóg to cierpią właśnie za tych złych.
I to ma byc sprawiedliwe? Niech kazdy cierpi za siebie.
Cytat:
Napisał +Brad+
Bluźniesz pisząc że Bóg nie jest sprawiedliwy, będziesz się smażyć w piekle.
A skoro ja robie zle piszac w ten sposob o Bogu to kto inny bedzie za to cierpial, skoro niewinni cierpia za tych zlych, a ja jestem zly poniewaz tak o Bogu pisze. Dobrze to rozumiem?
djlukas1983 is offline  
Old 12-09-06, 13:27   #303
Fragus
Banned

Fragus's Avatar

Model: MoToRoLa [email protected]
Send a message via AIM to Fragus Send a message via Skype™ to Fragus
Arrow

Dam wam przyklad, oto on: jezeli ty mogąc komus pomuc nie pomożesz to jak będziesz wyglądał w oczach Boga ?? zaryzykuje: zgodnie z zasada jeden za wszystkich wszyscy za jednego ma odniesienie w naszych zyciu .... cierpienie wywodzi sie ze zła .. rzeczywiście w oczach czlowieka wydaje sie byc niesprawiedliwe ze dzieci mlode moga cierpiec za innych .. mozemy tez stwierdzic ze niesprawiedliwe bedzie to ze np. ktos bedzie cierpial duzo w zyciu a ja mniej od niego .. itd., mozemy stwierdzic niesprawiedliwosc na kazdym kroku zycia ludzi .. ale ta niesprawiedliwosc wywodzi sie ze zła, zło powoduje cierpienie ale czy równomiernie ?? chyba nie, a czy zlo jest sprawiedliwe ?? sama nazwa " zło " wskazuje na to ze niema " rownego podzialu cierpienia " na kazdego czlowieka niestety ..

Cytat:
Napisał +Brad+
Wcielę się w Fragusa
No co Ty za głupoty piszesz! On żyją dlatego, że po śmierci będą postawienie przed sądem Bożym! A Ci którzy umierają, rodzą się bez rąk, nóg to cierpią właśnie za tych złych. Bluźniesz pisząc że Bóg nie jest sprawiedliwy, będziesz się smażyć w piekle.
Sorry nie mogłem się powstrzymać chyba wyszło dobrze

Piszesz glupoty nie wcielaj sie we mnie bo takiego czegos nie napisalem .. nawet nie umiesz powtorzyc tego co napisalem .. czlowiek zyje po to aby po smierci byc postawionym przed sadem bozym ?? hehe ?? dobrze ty sie czujesz @Brad ?, Co do cierpienia to wszyscy cierpimy za " zło ogólne ", czy bedzie w piekle czy nie to nie ty decydujesz .. ble co ty piszesz @Brad .. jak masz pisac takie cos i chcesz ze mnie zadrwić i śmiać się ze mnie proszę bardzo, nadstawie chętnie drugi policzek.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez FreaKyGuy : 12-09-06 o 13:33. Powód: edytuj posty...
Fragus is offline  
Old 12-09-06, 14:16   #304
maciek1
Szalony MotoManiak

maciek1's Avatar

Model: Samsung Galaxy Note
Send a message via Skype™ to maciek1

Cytat:
Napisał Fragus
śmiać się ze mnie proszę bardzo, nadstawie chętnie drugi policzek.

Nie będe ukrywał to jest śmieszne i mam z tego coraz większy polew... Pieprzysz coraz większe głupoty i co najgorsze nie zdajesz sobie z tego sprawy, także pożal sie boże kapelanie MaTraXowy (nieobrażajac serwisu) jesteś beznadziejny...

pozdro
maciek1

maciek1 is offline  
Old 12-09-06, 14:40   #305
Darth Suoniu
Bywalec

Darth Suoniu's Avatar

Model: N6270

@Fragus - Ty jesteś fanatykiem totalnym. Można to poznać po Tym, że absolutnie nie przyjmujesz do siebie i nie tolerujesz opinii innych. To typowe dla zacietrzewionego, jednotorowego, nietolerancyjnego katolicyzmu, ktory szerzy sie w naszym kraju niestety.

@Reszta - dyskusja na "temat marynistyczny", o dupie Maryni.... Ile jest osób tyle zdań i nic z tym nie zrobicie. Przez taki dyskusje jak ta (tylko, że na o wiele wyższych szczeblach władzy) mamy do czynienia z tym co sie dzieje na świecie.

Jedna strona: "Szykujcie Bracia amunicję na Święta... To Boże Narodzenie będa długo pamiętać"
Druga: "Chwalcie Pana i podawajcie amunicję"
Old 12-09-06, 16:53   #306
+Brad+
MotoManiak

+Brad+'s Avatar

Cytat:
Piszesz glupoty nie wcielaj sie we mnie bo takiego czegos nie napisalem .. nawet nie umiesz powtorzyc tego co napisalem .. czlowiek zyje po to aby po smierci byc postawionym przed sadem bozym ?? hehe ?? dobrze ty sie czujesz @Brad ?, Co do cierpienia to wszyscy cierpimy za " zło ogólne ", czy bedzie w piekle czy nie to nie ty decydujesz .. ble co ty piszesz @Brad .. jak masz pisac takie cos i chcesz ze mnie zadrwić i śmiać się ze mnie proszę bardzo, nadstawie chętnie drugi policzek.

Pozdrawiam
Ja nie chcę się z Ciebie wyśmiewać, tylko poprostu jak czytam jakie głupoty piszesz to mi się śmiać chce, nie dajesz sobie nic wytłumaczyć, czasami tworzysz jakieś teorię to wszystko Twoję słowa, napisząc tą wypowiedz wyżej starałem zobrazować Tobie co Ty piszesz.
Old 12-09-06, 19:16   #307
davqoniu
Banned

davqoniu's Avatar

Model: Nokia 3310, Zire72
Send a message via AIM to davqoniu

A teraz pytanie nieco z innej beczki. Pytanie oczywiście do Fragusa i innych znawców wiary

Więc jak zostało pięknie powiedziane na początku tego tematu, wiara i całe życie chrześcijańskie powinno opierać się na Słowie Bożym. W związku z tym, jak mi wytłumaczysz/wytłumaczycie wierzenie w czyściec? Bo Biblii czytam dość dużo i jeszcze nie znalazłem ani fragmentu mówiącego o tym....
davqoniu is offline  
Old 12-09-06, 20:01   #308
MaTraX
Pull the string!

MaTraX's Avatar

Model: T720i & V600 & A925
Send a message via ICQ to MaTraX

@maciek1 & @+Brad+ - prosze o tolerancję. Ja równiez jak zapewne zainteresowany zdaje sobie sprawę, nie zgadzam się z poglądami @Fragus`a, ale na forum mamy takie coś jak wolność wyznania i wypowiedzi. Skoro tak czuje, myśli, takie jest jego zdanie, to nie można powiedzieć, że "pieprzy głupoty" itp. bo wtedy chcąc nie chcąc obrażacie Go za to w co wierzy, a to chyba nie jest w porządku prawda?

MaTraX.NET
Motto: Jedna żyletka...jedna żyła...jedno życie...jedna chwila...
MaTraX is offline  
Old 12-09-06, 20:06   #309
maciek1
Szalony MotoManiak

maciek1's Avatar

Model: Samsung Galaxy Note
Send a message via Skype™ to maciek1

Cytat:
Napisał MaTraX
@maciek1 & @+Brad+ - prosze o tolerancję. Ja równiez jak zapewne zainteresowany zdaje sobie sprawę, nie zgadzam się z poglądami @Fragus`a, ale na forum mamy takie coś jak wolność wyznania i wypowiedzi. Skoro tak czuje, myśli, takie jest jego zdanie, to nie można powiedzieć, że "piperzy głupoty" itp. bo wtedy chcąc nie chcąc obrażacie Go za to w co wierzy, a to chyba nie jest w porządku prawda?

Ja przepraszam, ale swojego zdania nie zmienie... Moj poprzedni post zostanie bez zmian (moich zmian)... To co przedstawia @Fragus to fanatyzm a nie religia, popieram zdanie poprzedników...

Pozdrawiam i postaram sie opanować

maciek1 is offline  
Old 13-09-06, 06:57   #310
+Brad+
MotoManiak

+Brad+'s Avatar

Cytat:
Napisał MaTraX
@maciek1 & @+Brad+ - prosze o tolerancję. Ja równiez jak zapewne zainteresowany zdaje sobie sprawę, nie zgadzam się z poglądami @Fragus`a, ale na forum mamy takie coś jak wolność wyznania i wypowiedzi. Skoro tak czuje, myśli, takie jest jego zdanie, to nie można powiedzieć, że "pieprzy głupoty" itp. bo wtedy chcąc nie chcąc obrażacie Go za to w co wierzy, a to chyba nie jest w porządku prawda?
Przepraszam troszkę mnie poniosło
Ale nie zmienia to mego zdania, że Fragus tworzy nowe teorię zupełnie bezpodstawne, rozumiem że został wychowany w takiej a nie innej wierze, ale powinien też zroszumieć innych, a nie starać się nas nawracać na to w co sam wierzy.
Old 13-09-06, 13:07   #311
Fragus
Banned

Fragus's Avatar

Arrow Odp: Religie, duchy, zjawy itp. itd.

No tak ... oczywiscie ze pozwolilem sobie po " głębokim myśleniu " zobrazować sobie i wytłumaczyć filozofię zła, grzechu i cierpienia, oczywiscie jest to moja własna wysunieta teoria, ale .. jezeli chcecie być Chrzescijaninami musicie wierzyć i spelniać to co nalezy do Chrzescijaństwa, nikt nie musi wierzyć w moją teorię ale .. będąc co tutaj niektórzy chrześcijanami musicie wierzyć np. w dziewictwo św. Maryji czy reszte Prawd zawarte w Biblii, jezeli nie to jak możecie być chrześcijanami ??.

Co do czyśca: Istota czyśćca

2. Co Kościół nazywa czyśćcem?

— Czyściec nie jest miejscem

Czyściec nie jest miejscem, które Bóg stworzył po to, by dusze doznawały tam udręk przed wejściem do wiecznego szczęścia. W Piśmie Świętym nie ma mowy o takim miejscu, bo ono nie istnieje.

— Czyściec uwalnianiem się duszy po śmierci od następstw grzechów

Nie używając nazwy czyściec, niektóre teksty biblijne mówią o tym, co stanowi jego istotę: o możliwości dostąpienia przebaczenia niektórych grzechów po śmierci, dzięki czemu możliwe staje się uwolnienie od wszystkich ich następstw. Czyściec bowiem to trwający po śmierci proces wyzwalania się od konsekwencji grzechów, od których człowiek nie uwolnił się za życia ziemskiego. Głównym następstwem popełniania grzechów jest to, że człowiek – zniewolony przez różne formy egoizmu – nie potrafi w pełni doskonale kochać, nawet jeśli bardzo tego pragnie.

Mam takie pytanie do wszystkich .. jaki dla Was jest najwyższy Cel w waszym życiu ??.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Fragus : 13-09-06 o 13:13.
Fragus is offline  
Old 13-09-06, 13:26   #312
Pecel
Unlocker

Pecel's Avatar

Model: MOTOROLA ME4052-1
Send a message via AIM to Pecel

Cytat:
Napisał Fragus
Mam takie pytanie do wszystkich .. jaki dla Was jest najwyższy Cel w waszym życiu ??.

Pozdrawiam
Wiecej hajsu niz Blake i Krystle, wiecej koki niz Panama, 5 burdeli w tym na 1 na kolkach, ochrona lepsza niz dla papieza...
Old 13-09-06, 17:37   #313
Wasil
Bywalec

Wasil's Avatar

Model: K800i
Send a message via ICQ to Wasil

@Fragus a może nas wybierzmujesz bo widze że masz wiedze jak niejeden biskup.
A moim celem jest nachapac sie ile tylko wlezie $ i iśc na emeryture po 30-stce
Wasil is offline  
Old 13-09-06, 18:39   #314
MaTraX
Pull the string!

MaTraX's Avatar

Cel w moim życiu..
Krótkie, ale bardzo trudne pytanie, na które nie da się odpowiedzieć jak sądze, bo cele w naszym zyciu ciągle się zmieniaja, aktualizują.
Ktoś młodszy może powiedziec, ze chce pieniędzy i to jest celem, ktoś trochę starszy, ze celem jest własny kawałek świata, rodzina.

Teraz moim celem jest odnalezienie siebie, swojego miejsca. Nie wiem czy mi się uda to zrobić. Mam nadzieję, ze tak, ale jest też świadomość, że może mi się to nigdy nie udać, bo z odnajdywaniem siebie jest trochę jak z Twoim pytaniem.. wiele odpowiedzi, a zarazem tak naprawdę jej nie ma.

ps.
I chcę rozkręcić portal erotyczny

MaTraX.NET

Ostatnio edytowane przez MaTraX : 13-09-06 o 18:41.
MaTraX is offline  
Old 13-09-06, 21:33   #315
Van GORRE
Polish (C)Ham

Van GORRE's Avatar

Model: Nokia E51

Cytat:
Napisał Fragus
Słyszałem już to pytanie ... prawidłowa odpowiedź chrześcijanina miała brzmieć: Jak „najmocniej” pojednać się z bogiem. Umacniać wiarę w boga.

Było jeszcze jedno pytanie - "Bóg poinformował Cię ,że za 5 minut umrzesz. Co robisz przez ostatnie minuty swojego życia?"
Prawidłowa odpowiedź: Pomodlić się do boga.

Zadziwiające jest ,że tylko kilka (cztery może pięć na trzydzieści) osób podało takie odpowiedzi… reszta wygłaszała swój gniew i pogardę do boga, ewentualnie jakieś sprośne rzeczy itp. Ciekawe …

Cytat:
Napisał Fragus
Pytanie jest skierowane do stanu duchowo-emocjonalnego człowieka, kto odpowie „materialnie” ten nie udzielił prawidłowej odpowiedzi?!
Oto Ci chodziło @Fragus?

Gdyby ludzie wierzący w boga byli PEWNI, że po śmierci czeka ich życie wieczne - w dostatku i szczęściu to już dawno wszyscy by się pozabijali.
Old 13-09-06, 22:10   #316
Darth Suoniu
Bywalec

Darth Suoniu's Avatar

Ja mam zamiar najeść się, wyspać, wypić i zapalić...

ps
+parę innych rzeczy, które będą opisane na portalu erotycznym, który ma zamiar otworzyć MaTraX

A tak serio... To mam zamiar przeżyć życie godnie, tak bym nie żałował w chwili kiedy będę już kończył swoją drogę.

Co do czyśćca... Wydaje mi się, że bohaterowie serialu "Lost" są właśnie w czyśćcu, ale to już temat do innego postu

Ostatnio edytowane przez Darth Suoniu : 13-09-06 o 22:14.
Darth Suoniu is offline  
Old 14-09-06, 10:21   #317
Fragus
Banned

Fragus's Avatar

Arrow Odp: Religie, duchy, zjawy itp. itd.

Fajny cel masz @Pecel widze ze chcesz wypasić się na maksa :P ale z ciebie gość :P

@Wasil hehehehh .. nie wybierzmuje was bo sam dopiero chodzić będe na nauke bierzmowania!! ;p

@Matrax i tak duzym jest sukcesem że stworzyłeś zaj ..... forum, i nie tylko o telefonach rozmawia sie tutaj jak się okazało :P, masz racje pytanie jest trudne, chodzi mi o zdanie każdego, nie wymuszam odpowiedzi duchowej ale własnej, wiadome jest że każdy chce być szczesliwy, zdrowy, mieć dobrą kochającą się rodzinę, mieć najlepszych przyjaciół, itd., ale jestem ciekawy czy gdybyście mogli i byli w stanie i mieli NP. dużo pieniedzy lub pomysłów, to czy nie chcielibyscie pomóc biednym ??, ciężko chorym?, itd., czy w waszych sercach rodzi sie taka inicjatywa pomocy wszystkim którzy jej potrzebują ??

Btw @Matrax nie wystarczy ci to forum ?? ucieczka do portalu erotycznego ?:P

Ostatnio edytowane przez Fragus : 14-09-06 o 10:23.
Fragus is offline  
Old 14-09-06, 10:35   #318
MaTraX
Pull the string!

MaTraX's Avatar

To czy ktoś chce pomóc biednym itp. sprawy moim zdaniem nie jest zależne od stanu konta, bo nawet nie mając nic na koncie można coś zrobić. To bardziej zależy od samego człowieka.

Co do matrax.net to wystarczy mi jak najbardziej, ale chcę próbowac tez nowych rzeczy p drodze. Z tym portalem erotycznym tak pół zartem rzuciłem, bo pod tym względem "rynek" stron jest nasycony, chociaż nie do końca, bo sporo jest typowej komerchy, więc pole do popisu nadal jest. Mam inny - pokrewny pomysł - bardziej nakierowany na pewną grupę, ale to zostawię swoją słodką tajemnicą.

MaTraX.NET
MaTraX is offline  
Old 14-09-06, 12:14   #319
Maciej
znak pokoju

Maciej's Avatar

Model: Samsung B2100
Send a message via AIM to Maciej Send a message via Skype™ to Maciej

Michał, jeżeli chodzi o erotykę to wszystko już było na necie... wątpie abyś znalazł grupę ludzi zainteresowanych erotyką która jeszcze się nie odnalazła w internecie.
Old 14-09-06, 17:20   #320
Darth Suoniu
Bywalec

Darth Suoniu's Avatar

Coś czego nie ma w Internecie tak naprawdę nie istnieje...

//Tigro//: Czy mój rysunek z dzisiejszej plastyki nie istnieje? Ba, mam go nawet w plecaku

Ostatnio edytowane przez tigro : 14-09-06 o 17:29.
Darth Suoniu is offline  
Old 22-09-06, 08:10   #321
MaTraX
Pull the string!

MaTraX's Avatar

Nie mogłem się powstrzymać
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
Click image for larger version

Name:	00024478.jpg
Views:	116
Size:	81.7 KB
ID:	14019  

MaTraX.NET
MaTraX is offline  
Old 22-09-06, 12:32   #322
Fragus
Banned

Fragus's Avatar

Exclamation Odp: Religie, duchy, zjawy itp. itd.

Ehh ... niepoważny jesteś @Matrax .. takie niepowazne rzeczy nie pasują do poważnego tematu .. btw ta koszulka jest śmieszna, każdy sobie może wymyslić śmieszne teksty i śmiac się z czego chce, nawet z najpowazniejszych rzeczy w swoim zyciu i innych.

Pozdro
Fragus is offline  
Old 22-09-06, 17:01   #323
MaTraX
Pull the string!

MaTraX's Avatar

@Fragus - jihad to wypowiadaja chyba tylko islamiści i to nie z powodu koszuek, a innych powazniejszych dla nich rzeczy chociaz kto wie - ostatnio była wixa z powodu karykatury, a "naszego" czyt. popularnego w Europie i tzw. zachodnich cywilizacjach czesto się przedstawia w karykaturach i jest ok.
Moim zdaniem śmiać się trzeba potrafić przede wszystkim z siebie - jeśli to się uda, to reszta nie jest problemem i można z czystym sumieniem nabijac się z innych

ps.
Najpoważniejszą rzeczą w życiu moim i innych jest/powinna być koszulka?

MaTraX.NET
MaTraX is offline  
Old 22-09-06, 21:50   #324
piwowar999
Bywalec

piwowar999's Avatar

Model: Sony Ericsson K750i
Send a message via AIM to piwowar999 Send a message via MSN to piwowar999 Send a message via Skype™ to piwowar999

Właściwie to wogóle niektórzy nie mają poczucia pochamowania w sprawach katolickich.Jak ktoś ma koszulkę niech ma.Ale nikt nie mówi że powinna ona być celem w życiu:P

piwowar999 is offline  

Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)

Narzędzia wątku

Zasady Postowania